Componenta Grupelor si rezultate

Grupa A :

Echipa Nr. Meciuri Golaveraj +/- Puncte
Franta 1 2/1 3
Elvetia 1 1/0 3
Albania 1 0/1 0
Romania 1 1/2 0

(10 iunie, orele 22:00) Romania – Franta : 1 – 2 (Bogdan Stancu ’65 / Olivier Giroud ’58, Dimitri Payer ’89)
(11 iunie, orele 16:00) Albania – Elvetia : 0 – 1 (Fabian Schaer ‘5)
(15 iunie, orele 19:00) Romania – Elvetia
(15 iunie, orele 22:00) Albania – Franta
(19 iunie, orele 22:00) Elvetia – Franta
(19 iunie, orele 22:00) Romania – Albania

Grupa B :

Echipa Nr. Meciuri Golaveraj +/- Puncte
Wales (Tara Galilor) 1 2/1 3
Rusia 1 1/1 1
Anglia 1 1/1 1
Slovacia 1 1/2 0

(11 iunie, orele 19:00) Slovacia – Wales : 1 – 2 (Ondrej Duda ’61 / Gareth Bale ’10, Hal Robson-Kanu ’81). Primul meci fara cartonase.
(11 iunie, orele 22:00) Anglia – Rusia : 1 – 1 (Eric Dier ’74 / Vasili Berezutski ’90+2)
(15 iunie, orele 16:00) Rusia – Slovacia
(16 iunie, orele 16:00) Anglia – Wales
(20 iunie, orele 22:00) Rusia – Wales
(20 iunie, orele 22:00) Anglia – Slovacia

Grupa C :

Echipa Nr. Meciuri Golaveraj +/- Puncte
Germania 1 2/0 3
Irlanda de Nord 1 1/0 3
Polonia 1 0/1 0
Ucraina 1 0/2 0

(12 iunie, orele 19:00) Irlanda de Nord – Polonia : 0 – 1 (Arkadiusz Milik ’51)
(12 iunie, orele 22:00) Germania – Ucraina : 2 – 0 (Shkodran Mustafi ’19, Bastian Schweinsteiger ’90)
(16 iunie, orele 19:00) Irlanda de Nord – Ucraina
(16 iunie, orele 22:00) Germania – Polonia
(21 iunie, orele 19:00) Polonia – Ucraina
(21 iunie, orele 19:00) Irlanda de Nord – Germania

Grupa D :

Echipa Nr. Meciuri Golaveraj +/- Puncte
Spania 1 1/0 3
Croatia 1 1/0 3
Cehia 1 0/1 0
Turcia 1 0/1 0

(12 iunie, orele 16:00) Croatia – Turcia : 1 – 0 (Luka Modric ’41)
(13 iunie, orele 16:00) Cehia – Spania : 0 – 1 (Gerard Pique ’87)
(17 iunie, orele 19:00) Cehia – Croatia
(17 iunie, orele 22:00) Spania – Turcia
(21 iunie, orele 22:00) Cehia – Turcia
(21 iunie, orele 22:00) Croatia – Spania

Grupa E :

Echipa Nr. Meciuri Golaveraj +/- Puncte
Italia 1 2/0 3
Irlanda 1 1/1 1
Suedia 1 1/1 1
Belgia 1 0/2 0

(13 iunie, orele 19:00) Irlanda – Suedia : 1 – 1 (Wesley  Hoolahan ’48 / Ciaran Clark ’71.ag)
(13 iunie, orele 22:00) Belgia – Italia : 0 – 2 (Emanuele Giaccherini ’32, Graziano Pelle ’90+3)
(17 iunie, orele 16:00) Italia – Suedia
(18 iunie, orele 16:00) Belgia Irlanda
(22 iunie, orele 22:00) Irlanda – Italia
(22 iunie, orele 22:00) Belgia – Suedia

Grupa F :

Echipa Nr. Meciuri Golaveraj +/- Puncte
Ungaria 1 2/0 3
Islanda 1 1/1 1
Portugalia 1 1/1 1
Austria 1 0/2 0

(14 iunie, orele 19:00) Austria – Ungaria : 0 – 2 (Adam Szalai ’63, Zoltan Stieber ’87)
(14 iunie, orele 22:00) Islanda – Portugalia : 1 – 1 (Bjarnason ’52 / Nani ’31)
(18 iunie, orele 19:00) Islanda – Ungaria
(18 iunie, orele 22:00) Austria – Portugalia
(22 iunie, orele 19:00) Autria – Islanda
(22 iunie, orele 19:00) Portugalia – Ungaria

Care sunt echipele care trec grupele ?

Se califica in fazele eliminatorii ocupantele primelor doua locuri + cele mai bune 4 ocupante ale locurilor 3.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •